Skip to main content

Cena za filmowanie dronem


Cena za filmowanie dronem

Cena za filmowanie dronem

Wielu klientów wysyła do Nas wiele zapytań dotyczących realizacji za pomocą drona. Na naszej stronie nie ma jednoznacznej informacji o kosztach zdjęć z drona. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć jak wygląda wycena zdjęć  oraz filmowanie z drona.

Jaka jest cena za zdjęcia z drona?

Cena zdjęć z drona zależy od wielu złożonych czynników, weźmy pod uwagę charakter zlecenia. Nie każde wystartowanie drona oraz ujęcia są takie same. Klienci mają różne wymagania, My staramy się tym wymaganiom sprostać. Przyjrzyjmy się sytuacji, w której klient wymaga od naszej firmy załóżmy wielu specjalistycznych zdjęć z drona, różnych kadrów, natomiast z jednej lokalizacji. Jednych bardziej skomplikowanych innych mniej. Może być tak, że dron będzie musiał wisieć w powietrzu dłużej, niż w innej realizacji. Dlatego niezbędne będzie zaopatrzenie się w wiele dodatkowych baterii, które do najtańszych nie należą. Jest to jeden czynnik branych pod uwagę przy wycenie filmowania z drona. Czas, w jakim dron znajduje się w powietrzu.

Trudność wykonania konkretnych zdjęć z drona. Życzeniem klienta mogą być skomplikowane i trudne do realizacji ujęć zdjęcia z drona, którym oczywiście chcemy sprostać. W przypadkach ekstremalnych odradzamy danych ujęć za pomocą drona. Może się to wiązać z rozbiciem sprzętu i narażeniem się przez Nas na wysokie koszta. Także, trudność wykonania konkretnych zdjęć jest również brana pod uwagę.

Średnim kosztem przy wycenie „zdjęcia z drona” jest najpierw ustalenie czy dana realizacja zajmie pół dnia, czy cały dzień. Średni koszt zdjęć z drona za pół dnia wynosi 700zł netto. W przypadku zdjęć całodniowych koszt zdjęć z drona wynosi 1500zł netto. Jest to tylko poglądowa stawka, precyzyjna wycena może zostać przedstawiona w momencie, w którym poznamy charakter zlecenia.

zdjęcia z drona cena

Filmowanie dronem cena

W przypadku filmowania z drona jest bardzo podobnie jak z zdjęciami z drona. Mamy tu na myśli stawki. Aczkolwiek cena filmowania dronem może się nieco różnić. Z jakiego względu? Wykonując filmowanie z powietrza musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszy, czy nagrywanie dronem będzie w zasięgu wzroku, czy też nie. W przypadku filmowania z drona w zasięgu wzroku cena jest stosunkowo niższa ponieważ nie potrzeba dodatkowego operatora drona, który pomaga w sterowaniu dronem w powietrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest mniejsze prawdopodobieństwo na rozbicie drona. Drugi, charakter zlecenia cena różnić się będzie w zależności od tego co mamy nagrać. Inna cena filmowania z powietrza będzie w przypadku nagrań powiedzmy zdjęć na polanie w otwartej przestrzeni, a inna cena w przypadku nagrań między budynkami, w pomieszczeniach typu : duże hale, hale produkcyjne, duże zamknięte przestrzenie. Filmowanie z drona tego typu realizacji jest niezwykle ryzykowne, dlatego nie ma miejsca na pomyłkę.

Także jak samemu można się przekonać cena zależna jest od bardzo wielu czynników. Zawsze staramy się jak najlepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i przedstawić cenę najbardziej precyzyjnie jak tylko się da. Filmowanie z powietrza, zdjęcia z drona, nagrywanie dronem to niesamowity świat, który coraz częściej chcemy wykorzystywać w naszych produkcjach. Cieszymy się, że jest coraz większe zainteresowanie tego typu usługami. Świadczy to tylko o rosnącej świadomości klientów względem jakości filmów i produkcji.

filmowanie z powietrza cena

Filmowanie z powietrza cena

Artykuł zawiera istotne elementy związana z ceną realizacji za pomocą nowoczesnego sprzętu typu dron, statek bezzałogowy, jaką wykonuje nasza agencja filmowa. W skład artykułu wchodzą szczegóły dotyczące cen związanych z: zdjęcia z drona cena, filmowanie dronem cena, filmowanie z drona cena, filmowanie z powietrza cena, nagrywanie dronem cena.