Skip to main content

Dlaczego film reklamowy jest tak skuteczny?


Dlaczego film reklamowy jest tak skuteczny?

Dlaczego film reklamowy jest tak skuteczny?

Korzyści płynące z posiadania filmów promocyjnych i reklamowych są zdecydowanie większe niż mogłoby się wydawać. Sporo na ten temat napisaliśmy w innym artykule na temat filmów promocyjnych. Zachęcamy do sprawdzenia.

W tym artykule przyjrzymy się sprawię z nieco innej perspektywy. Przedstawimy suche fakty. Dlaczego film reklamowy jest tak skuteczny? Można by jednoznacznie zastanowić się, dlaczego ludzie chodzą do kina, oglądają filmy, seriale itd. Naukowo udowodnione jest, że film reklamowy skupią uwadze odbiorcy, aż o 60 % bardziej, niż jakiekolwiek hasło reklamowe, zdjęcie czy bilbord.

Dysponujemy wieloma narzędziami do oglądania filmów.

 • Komputer
 • Tablety
 • Smartfony
 • Telewizory
 • Ekrany LED w miastach
 • Filmy reklamowe na przystankach
 • Filmy reklamowe w autobusach

Dlaczego warto zainwestować w film reklamowy?

Dlatego właśnie filmy są tak popularne wśród odbiorców, bardzo łatwo można wyświetlić użytkownikom to co chcemy pokazać. Badania jasno przedstawiają fakty, że spędzamy średnio 5 godzin dziennie na oglądanie filmów, telewizji, a w tym także reklam.

Ludzie relaksują się oglądając filmy. Dlatego w różnych portalach społecznościach filmy osiągają ogromne liczby wyświetleń. Społeczeństwo po prostu kocha oglądać filmy w wolnym czasie. Dlatego w łatwy można przedstawić komuś filmy reklamowe.

Kolejnym dobrym dowodem na to, że filmy reklamowe są skuteczne to fakt, że ludzie potrzebują oderwać uwagę od czegoś np. jazdy komunikacją miejską dlatego sięgają po łatwe rozwiązania i zajmują sobie czas oglądaniem filmów. Jest to prosta droga do nagrodzenia siebie samego poprzez dostarczeniu rozrywki, bądź informacji. Krótki film reklamowy stanowi najlepsze rozwiązanie marketingowe i najszybciej skupi uwagę odbiorcy.

Ludzie maja potrzebę pozostawiania w kontakcie ze światem, dlatego tak chętnie oglądają filmy, wiadomości, filmy reklamowe, itd. W ten sposób dostają w łatwy sposób informacje co nowego pojawiło się na runku, co można kupić i na co jest teraz moda.

Każdy z nas ma potrzeby, zainteresowania czy pasje. Treści w formie wideo idealnie trafiają do odbiorców dzięki czemu stanowią ich realizacje. Załóżmy ktoś chce zacząć biegać, ale nie ma wystarczających narzędzi do tego w postaci butów. Przypadkiem bądź świadomie trafi w Internecie, telewizji film reklamowy, który przypadnie mu do gustu. Buty, tak tego właśnie potrzebuje! Potrzeba zostaje zaspokojona, a klient zadowolony, może w końcu realizować swoje cele.

Często uciekamy od codzienności zatapiając się w tym co serwuje nam Internet, telewizja. Skupiamy naszą uwagę na tym co sami sobie sobie wyświetlamy, bądź serwuje nam cyfrowy świat w formie filmów reklamowych. Zdarza się również tak, że klient świadomie poszukuje danego produktu w sieci, Waszym zadaniem jest, aby ten produkt został znaleziony i w jak najlepszy sposób pokazany. Może to być również usługa.

4 Fakty na temat filmów reklamowych, które musisz znać

Przyjrzyjmy się następującym faktom :

 1. INTERNET – 1/3 aktywności w Internecie to oglądanie filmów
 2. CODZIENNOŚĆ – 55% ludzi ogląda wideo każdego dnia
 3. ZYSK – 51% profesjonalnych marketerów określa wideo jako typ treści generujący największy zysk
 4. ATRAKCYJNOŚĆ – 4 razy więcej klientów wybierze oglądanie wideo o produkcie zamiast czytania o nim.

Dane mówią same za siebie. Filmy reklamowe to najskuteczniejsze narzędzie służące promocji. Inwestycja w realizację filmu reklamowego może się zwrócić wielokrotnie w bardzo szybkim czasie. Trzeba należy być świadomy swoich wyborów jak chcemy promować swoje produkty i usługi. Gwarantujemy, że zadowolenie z kampanii reklamowej za pomocą filmów reklamowych przyniesie porządne efekty. Decyzja należy do klienta, w jakiej formie przygotujemy dla Państwa wybrany materiał filmowy. W formie 15 sekundowej reklamy na social media, 30-sekundowej najpopularniejszej w reklamach TV, minutowych, a nawet kilkominutowych projekcji na cele platform internetowych Typu Facebook, YouTube, Google itd.

Film reklamowy to świadomy wybór w drodze po sukces!

Nasze studio filmowe realizuje:
filmy promocyjne
filmy reklamowe
filmowanie i montaż filmów
filmy szkoleniowe
filmy korporacyjne
filmowanie dronem
nagrywanie konferencji
produkcja teledysków i produkcja filmów