Filmy viralowe

Jaką rolę w marketingu pełnią filmy viralowe?

Wyobrażasz sobie Internet bez virali? My też już nie! Te krótkie filmy stały się nieodzowną częścią sieci. Cieszą się dużą popularnością, niezwykle szybko się rozprzestrzeniają, a część z nich jest efektem działań marketingowych…

Czym jest film viralowy? To intrygujący filmik, który bardzo szybko zyskuje popularność. Każdy z internautów bardzo chętnie przekazuje go dalej, wysyłając do swoich znajomych! To właśnie dzięki temu działaniu treść przekazu trafia do bardzo wielu odbiorców w krótkim czasie. Jest to jedna z form marketingu wirusowego. Jest to bardzo opłacalna forma reklamy, ponieważ dystrybucją tak naprawdę zajmują się sami odbiorcy! To oznacza, że virale mogą być świetnym narzędziem promocji.

Reklama viralowa – tylko dla odważnych

Jest to niewątpliwie skuteczny sposób promocji, jednak całość musi przebiec w odpowiedni sposób. Nad takim filmem bardzo łatwo jest stracić kontrolę, ponieważ niezwykle szybko przemierza bezkresy Internetu. Ale to nie wszystko, przecież taki film może zostać zupełnie inaczej odebrany niż autor zamierzał! To oznacza, że nie warto zajmować się produkcją takiego wideo na własną rękę. W tym przypadku warto skorzystać z pracy profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą jak stworzyć taką produkcję. Wyrażana treść musi być interesująca, a najlepiej, gdy odbiorca w jakiś sposób się z nią identyfikuje. My, jako zespół profesjonalistów możemy stworzyć dla Ciebie film viralowy, który bez wątpienia zwróci uwagę określonej grupy odbiorców!

filmy viralowe
film viralowy

Jaki powinien być dobry viral?

Reklama viralowa musi przyciągać uwagę! Na samym początku warto określić docelową grupę odbiorców, zupełnie jak przy każdej kampanii marketingowej. Tylko dzięki jednoznacznemu określeniu tej kwestii jesteśmy w stanie stworzyć porywający film, który poniesie tłumy! Ale to nie wszystko, ponieważ istotny jest również sam pomysł. Musi być chwytliwy. Kiedy powstanie scenariusz, pora wziąć się do roboty. W tym przypadku istotny jest dynamizm. Internauta nie zatrzyma się na długo przy wyświetlanej treści, zatem już od początku powinna ona przykuwać jego uwagę. Przy samej produkcji bardzo ważne są narzędzia i wykorzystane technologie. Internautów pociąga nowoczesność i profesjonalizm! A przy dobrym viralu te dwie kwestie widać już na pierwszy rzut oka. Ważne jest również to, aby film viralowy nie był zbyt nachalny.

 

reklama viralowa

Filmy viralowe w rękach wielkich firm 

Nawet największe firmy na świecie korzystają właśnie z tego zabiegu reklamowego. Reklama viralowa jest coraz chętniej wykorzystywana w sieci przez ogromne firmy takie jak Ikea, Coca Cola itd. Pewnie każdy z nas kojarzy filmy w sieci z czymś śmiesznym, słodkimi kotkami czy niezapomnianymi widokami. Tego typu filmy przekazywane są znajomym oraz udostępniane na rożnych portalach typu Facebook. Filmy viralowe zyskują ogromną liczbę wyświetleń, doskonale wiedzą o tym najlepsi specjaliści zajmujący się marketingiem firm. Nic więc dziwnego, że najlepiej jest stworzyć film, który dzięki swojej prostocie zyska tak ogromną popularność. Co z pewnością przełoży się na sprzedaż, a w przypadku nowych firm, popularność!

Zamów darmową wycenę

KONTAKT

 

Nazwa firmy: PJ Films Studio Patryk Jurek
Adres: Nowoberestecka 16,
02-204 Warszawa
Numer telefonu: 606 185 134
E-mail: studio@pjfilmsstudio.pl

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Warszawa