Skip to main content

Ile kosztuje nagranie teledysku?


Ile kosztuje nagranie teledysku?

Ile kosztuje nagranie teledysku?

Dla wielu początkujących zespołów stworzenie profesjonalnego teledysku to prawdziwe marzenie. Często jest to swego rodzaju trampolina do sławy i koncertowania po całej Polsce. W dobie Internetu, często to właśnie taki klip wideo ma ogromny wpływ na popularność danej grupy muzycznej. Jeżeli pomysł jest dobry i kreatywny, wtedy zespół zyskuje większe szanse na to, że spodoba się Internautom, a tym samym piosenka przypadnie im do gustu. Często nie sama muzyka ma znaczenie, ale również odpowiednia oprawa i działania marketingowe. To wszystko ma wpływ na sukces danego zespołu! Chęć i potrzeba jest, ale gorzej ze środkami finansowymi? Zastanawiasz się pewnie: ile kosztuje teledysk?

Produkcja teledysków cennik – nie sposób go jednoznacznie określić

Młode zespoły często borykają się z ograniczeniami finansowymi. My to rozumiemy, dlatego podczas rozmów z muzykami prosimy ich o określenie konkretnego budżetu, w jakim musi zmieścić się realizacja produkcji. Jest to dla nas bardzo istotny czynnik. Zawsze staramy się zmieścić w określonej kwocie, choć oczywiście pod uwagę wtedy należy wziąć kwestię konieczności wprowadzenia pewnych ograniczeń. Często to od ceny zależy ilość wykorzystywanych rekwizytów, lokalizacja, czy też ilość i stopień profesjonalizmu aktorów. To wszystko ma znaczący wpływ na wygląd końcowy produkcji.

Produkcja teledysków cennik

Co wpływa na koszt teledysku?

Jeżeli chcesz zdecydować się na zrealizowanie takiej produkcji filmowej musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Na cenę ma wpływ, między innymi:

  • liczba, a także profesjonalizm aktorów,
  • lokalizacja,
  • rekwizyty,
  • sprzęt,
  • długość teledysku,
  • rodzaj fabuły,
  • scenariusz.

To wszystko sprawia, że realizacja teledysków cennik może być bardzo różny. Trudno jest określić górne widełki cenowe, a także to jak bardzo się wy kosztujesz. Niektóre zespoły decydują się na skorzystanie z usług dużych domów produkcyjnych. W tym przypadku ceny mogą być naprawdę bardzo wysokie. Często istotny jest sam pomysł na klip. W wielu przypadkach to zespół ma zaproponować swój scenariusz, a dom produkcyjny albo go odrzuci, albo przyjmie. Cena przy realizacji wysokobudżetowych teledysków może wynosić nawet od piętnastu do dwudziestu pięciu tysięcy złotych! Dla początkujących muzyków są to niewyobrażalne pieniądze. Pułap ten jest często nie do przeskoczenia.

My mamy na koncie wiele ciekawych realizacji, które wyróżniają się kreatywnością. Możesz je znaleźć w naszym portfolio. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje teledysk, najlepiej będzie, jeżeli skontaktujesz się z nami telefonicznie albo mailowo. Porozmawiamy, poznamy wszystkie Twoje potrzeby, a następnie postaramy się wykonać odpowiedni kosztorys. Pamiętaj jednak o tym, aby już na samym początku określić budżet, jakim dysponujesz! Będzie to dla nas bardzo pomocne.