Reklamy telewizyjne – przez jednych znienawidzone, przez drugich uwielbiane! Pewne jest jedno: przynoszą niemałe zyski stacjom telewizyjnym. Jest to również opłacalne dla samych firm i marek, którym zależy na wypromowaniu konkretnych produktów. Ile kosztuje reklama w TV? Podpowiadamy.

Trudno jest jednoznacznie określić kwotę, ponieważ wszystko jest zależne nie tylko od samej stacji, ale także od godziny emisji reklamy. Są prowadzone badania, z których wynika, w jakich godzinach jest najwięcej osób przed odbiornikami telewizorów. To, a także sam rodzaj programu, czy też filmu, który jest emitowany o konkretnej porze ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego ceny są często ustalane z poszczególnymi stacjami w sposób indywidualny.

Ile kosztuje reklama w TV?

Kiedy dana firma zdecyduje się na emisję swojej reklamy, na przykład w przerwie podczas trwającego meczu piłki nożnej, w którym gra polska drużyna, wtedy ma szansę na ogromny rozgłos! Wieczorne bloki reklamowe w popularnych stacjach telewizyjnych zazwyczaj trwają około dwudziestu minut. W tym czasie wyemitowanych jest kilkadziesiąt reklam! Spot reklamowy może kosztować od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Produkcja reklamy również ma znaczenie

Jeżeli chcesz wyemitować reklamę swojej marki w stacji telewizyjnej, powinieneś postawić na profesjonalną realizację filmu. Firma PJ Films Studio zajmuje się tego typu produkcjami już od dłuższego czasu. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i dbamy o to, aby realizacja była przede wszystkim interesująca dla odbiorcy. W tym przypadku profesjonalizm ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na zainteresowanie odbiorców, a tym samym przekłada się na sprzedaż konkretnego towaru albo usługi! Właśnie dlatego powinieneś postawić na w pełni profesjonalną realizację, która przykuje uwagę określonej grupy odbiorców.

Spot telewizyjny dla każdego

Nie tylko duże marki decydują się na reklamę w stacji telewizyjnej. Warto pamiętać o tym, że taka inwestycja bardzo szybko może się zwrócić. Jeżeli trafisz ze swoim produktem do dużej grupy odbiorców, pokażesz się w telewizji, to możesz być pewien, że zyskasz większe zainteresowanie, dasz się poznać, a tym samym znacznie zwiększysz swoje zyski!

ile kosztuje reklama w telewizji

Share This