Skip to main content

PRODUKCJA FILMÓW

Zdjęcia z drona

Jak wygląda produkcja filmów w Warszawie?

Produkcja filmów to złożony proces, na który składa się wiele różnych działań. Zacznijmy od początku, produkcje filmowe pojawiły się w życiu ludzi już w 1895 roku. Pionierami w tym byli francuscy bracia  Auguste i Louis Lumière, którzy opatentowali urządzenie zwane kinematografem. Od tamtej pory produkcja filmowa nabrała totalnie nowego znaczenia, a z biegiem czasu aż do dziś przeszła wiele metamorfoz. Zmieniały się techniki filmowe, poszerzała się wiedza w tym zakresie, oraz sprzęt, który miał olbrzymi wpływ na to jak można zarejestrować ruchomy obraz, oraz pokazać go.

Dzisiaj żyjemy w czasach cyfryzacji, gdzie ujęcia filmowe zapisuje się na dyskach SSD, małych przenośnych kartach, a filmy najczęściej możemy spotkać w Internecie bądź telewizji. Dobrym przykładem może być produkcja filmów promocyjnych, zatem jak przebiega cały proces tworzenia filmu.

Aby stworzyć film potrzebny jest pomysł, od niego należy zacząć. Co chcemy pokazać oraz jak to pokazać. Jeżeli pomysł mamy za sobą trzeba skupić się na stworzeniu scenariusza, scenariusz jest kluczem do sukcesu, jest również wyznacznikiem, dzięki któremu cała ekipa filmowa opiera swoje działania. Dlaczego produkcja filmów reklamowych jest idealnym przykładem? Ponieważ każde działanie jest z góry zaplanowane. Scenariusz piszemy sami bądź we współpracą z klientem, po zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami jakich oczekuje klient.

Wiemy co chcemy osiągnąć oraz jak ma to wyglądać, potrzebujemy zatem ludzi, którzy odegrają swoje role w filmie. Idealnym posunięciem jest zorganizowanie Castingu, dzięki któremu idealnie dobierzemy ludzi do odpowiednich ról. Warszawa jest miejscem, w którym produkcja filmów reklamowych tętni życiem. Ludzie żyjący w tym mieście, są ciekawi, wyróżniają się swoją osobowością, dlatego znalezienie odpowiednich aktorów do filmu nie stanowi większego problemu.

Jeżeli produkcje filmowe mają przebiegać po naszej myśli odpowiednim następnym krokiem jest znalezienie lokacji, w której mają odbyć się zdjęcia. Możliwe, że klient zechce zrealizować ujęcia w swojej pracy, biurowcu, biurze, wolnej przestrzeni jaką dysponuje, nie stanowi to dla nas problemu. Przygotujemy kadry w taki sposób, że każde ujęcie będzie wyglądać filmowo niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

filmowanie wideo

Zespół odpowiedzialny za produkcję filmu

Warto wspomnieć kto wchodzi w skład ekipy filmowej, która tworzy produkcje filmów promocyjnych. Producent – osoba, która zebrała wszystkich ludzi do kupy i dba o finanse projektu. Reżyser – kapitan statku, bez niego cały plan poszedłby na dno. Wie co i jak zrobić. Jego wyspecjalizowany umysł przedstawi ekipie najlepsze kadry oraz rozwiązania. Operator kamery – człowiek odpowiedzialny za ujęcia, wraz ze współpracą z reżyserem wspólnie obmyślają precyzyjny plan działania i wcielają go w życie. Asystent operatora kamery – wbrew pozorom bardzo ważny człowiek na planie, dzięki niemu praca idzie sprawnie i pomyślnie, zmieni obiektyw na inny, wymieni zużyty akumulator, pomoże rozstawić i przygotować cały sprzęt filmowy. Mogłoby się wydawać, że produkcja filmów jest już zapotrzebowana w odpowiednich ludzi, nic bardziej mylnego. Równie bardzo ważnymi postaciami na planie jest, ekipa oświetleniowa, dzięki której ujęcia wyglądają filmowo i naturalnie, dźwiękowiec, który zadba o czystość i jakość dźwięków. Dyżurny planu filmowego, dba o czystość miejsca, w którym pracujemy, przygotowanie niezbędnych elementów, które pomagają w realizacji filmów promocyjnych przejść przez nie gładko i na czas. Kierownik planu filmowego – produkcja, żeby praca przebiegła pomyślnie i na czas, jest łącznikiem między wszystkimi poszczególnymi osobami na planie. Trzyma plan w ryzach i nie pozwala mu się rozpaść.

Produkcja filmów promocyjnych w Warszawie jak widać to skomplikowany i złożony proces, na który skała się wiele wyspecjalizowanych ludzi, bez których plan filmowy po prostu by się nie odbył. Zawsze dbamy o to, aby produkcje filmowe spod naszej ręki były na najwyższym poziomie.  Produkcja filmów promocyjnych, oraz reklamowych to nasza specjalność!