Skip to main content

Filmowanie dronem eventów i wydarzeń


Filmowanie dronem eventów i wydarzeń

Filmowanie dronem eventów i wydarzeń

Czas eventów oraz różnych wydarzeń to niewątpliwie jedne z najciekawszych chwil w całym roku. Koncerty, juwenalia, marsze, wydarzenia masowe. Jest to czas, w którym uśmiech wielu ludzi nie schodzi z twarzy atmosfera sięga zenitu.  Dlatego trzeba pokazać to za pomocą filmu.

Dlaczego filmowanie dronem eventów i wydarzeń jest tak ważne?

Filmowanie dronem eventów i wydarzeń to idealnie rozwiązanie, aby móc zarejestrować najważniejsze wydarzenia w roku. Ujęcia tego typu nie tylko będą stanowić uzupełnienie ujęć z ziemi, ale dadzą pożądany efekt „wow” a tego właśnie oczekujemy. Filmowanie eventów i wydarzeń niesie za sobą wymierne korzyści. Mianowicie, otrzymujemy film dzięki czemu można będzie nim zapowiedzieć kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku. Stworzyć odpowiednie zwiastuny, przypomnieć ludziom jak to wyglądało w zeszłym roku i postarać się, żeby kolejny rok był jeszcze bardziej udany! Dla nas to idealna sytuacja, aby móc zarejestrować z powietrza dla Was tak ważne chwile.

Filmowanie dronem to przyszłość

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której dochodzi do realizacji filmu i zabraknie w nim ujęć z powietrza. Filmowanie dronem to już teraźniejszość, ale i przyszłość. Technologia będzie się rozwijać. W 2014r firma DJI zaprezentowała nam pierwsze modele dronów, które miały doczepiane kamery GoPro. Nie było to najlepsze rozwiązanie na tamten moment. Postęp techniki w tak krótkim czasie doprowadził do tego, że już po kilku latach otrzymaliśmy wysokiej jakości bezzałogowe statki powietrze pozwalające na rejestracje obrazu o rozdzielczości 4K! Drony odporne są na silne wiatry w powietrzu, potrafią same wrócić do miejsca skąd wystartowały dzięki GPS’u. Dzięki odpowiednim gabarytom odstraszają ptaki i unikają ataków przez nie. Wszystko po to, żeby zadbać o bezpieczeństwo ludzi na ziemi.

To naprawdę cud techniki. Jeszcze 10 lat temu nikt nie pomyślałby, że będziemy mieli tak łatwy dostęp do tak zaawansowanej techniki na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!

Czy potrzebne są specjalne uprawnienia, żeby filmować dronem?

Wszystko zależy od tego, jakiego typu drona chcemy użyć, dokładniej o jakiej wadze. Drony do 0,6kg nie wymagają specjalistycznej licencji UAVO. Natomiast trzeba pamiętać, że istnieją strefy wyłączone ze sterowania bezzałogowych statków powietrznych. Trzeba uzyskać zgodę na odbycie lotu.

Drony powyżej 0,6kg wymagają zgody na odbycie lotu, jeżeli taka zgoda jest wymagana. Można to sprawdzić w mobilnej aplikacji Dronradar. Prawo jasno oznajmia, jeżeli chce się wykonywać filmowanie dronem w celach komercyjnych licencja UAVO jest wymagana.

Jakiego drona kupić?

Filmowanie dronem eventów i wydarzeń najlepiej sprawdzą się za pomocą dwóch dronów DJI Mavic PRO model 1 generacji oraz 2. Model drugiej generacji daje nam możliwość rejestracji obrazu lepszej jakości ze względu na większy typ matrycy jednocalowej.

DJI Phantom 4 PRO dron, który posiadamy w naszym asortymencie. Świetnie sprawdzi się w zastosowaniach półprofesjonalnych oraz profesjonalnych z możliwością nadawania transmisji LIVE.

DJI Ispire dron do zastosowań profesjonalnych, wykorzystywany również przy produkcji kinowych, profesjonalnych reklam telewizyjnych. Idealnie również sprawdzi się przy filmowaniu eventów i wydarzeń.

Po szczegółowe informacje na temat dronów odsyłamy na specjalistyczną stronę producenta dronów DJI, które polecamy z czystym sumieniem.

Nasze studio filmowe realizuje:
filmy promocyjne
filmy reklamowe
filmowanie i montaż filmów
filmy szkoleniowe
filmy korporacyjne
filmowanie dronem
nagrywanie konferencji
produkcja teledysków i produkcja filmów